قطعات بتنی: یکی از مهم ترین محصولات در صنعت ساختمان و سازه ها، قطعات بتنی هستند که در ابعاد مختلف و به جهت کاربردهای متنوع تولید می شوند مانند قطعات بتنی، لوله های بتنی و اتصالات بتنی
قطعات بتنی در گذشته بسیار سنگین بوده و وزن نهایی سازه را بالا می بردند، در سال های اخیر مبحث بتن های سبک بسیار مطرح شده و توسط مهندسین و متخصصین این حوزه پیگیری و مورد استفاده قرار گرفته است. مهم ترین بحث در قطعات بتنی جدید، جذب آب بالا و سبک بودن محصول نهایی است که هر دو امر با اضافه کردن کائولن یا متا کائولن در ساختار این محصول ایجاد شده است.

بر اساس آخرین تحقیقات اضافه کردن کائولن به ساختار بتن، مقاومت آن را نیز بهبود می بخشد. متاکائولن یکی از پوزولان های فعال است که در دهه های اخیر مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده که از پختن رس کائولن بدست می آید به منظور افزایش مقاومت مکانیکی و پایایی بتن و در مواردی بهبود ویژگی های ظاهری بتن های تزئینی کار برد دارد.

  • مقاله ی کامل در این زمینه را می توانید از قسمت (دانلود مقاله) دانلود کنید.

آردواز: مخلوطی از سیمان، آزبست، الیاف معدنی (پنبه نسوز)، الیاف مصنوعی و موادشیمیایی با آب می باشد. در واقع نوعی از مصالح ساختمانی است که جهت زیبایی برای پوشش سقف یا محافظت از نمای ساختمان به کار می رود.
آردواز جزو اولین محصولات برای پوشش سقف شیروانی به شمار می رود، تا جایی که بخش عمده ای از مشتریان تمامی محصولات پوشش سقف را در اولین مرتبه با نام اردواز یاد می کنند.
ورقه های آردواز به صورت پله ای و با شیب های متفاوت در سطوح بالایی ساختمان بر روی نمای اصلی ساختمان،بالای پنجره ها، سقف ساختمان های ویلایی، پوشش آلاچیق، اتاقک‌های کلبه‌ای، سردر ورودی مجتمع ها و… نصب می‌گردد.

صفحه های آردواز از پیش رنگ شده نیست و ظاهر آن رنگ بتن را تدائی می‌کند. این صفحات قابلیت رنگ پذیری نیز دارند.
در تولید صفحات آردواز جدید در راستای حفظ سلامت محیط زیست، آزبست و الیاف معدنی از محصول حذف شده و کائولن جایگزین این دو محصول شده است، که هم وزن محصول نهایی را پایین می آورد و هم به بهبود مقاومت فشاری و مقاومت دمایی آن کمک می کند

برای مشاهده ی کائولن های معرفی شده برای استفاده در تولید قطعات بتنی، اینجا کلیک کنید، و یا در بخش صنایع مصرف کننده، به قسمت تولید قطعات بتنی و صفحات آردواز مراجعه فرمائید.

کائولن / خاک کائولن / کائولين / خاک رس / خاک نسوز / پودر کائولن / پودرهاي صنعتي / پودرهاي معدني / خاک معدني / معدن / معدن کائولن / مصارف کائولن / کائولن مرغوب / قيمت کائولن / آناليز کائولن / خريد کائولن / فروش کائولن / کائولن ميکرونيزه / خردايش / دانه بندي / متا کائولن / بتن / تولید بتن / لوله های بتنی / اتصالات بتنی / کائولن برای بتن سازی /