نشاسته حفاری چیست؟

نشاسته حفاری که از محصولات کشاورزی نظیر سیب زمینی, گندم و غیره به دست می آید می تواند با جذب آب, حالت شل و ژله ای گل حفاری را از بین برده و استحکام کافی را ایجاد نماید.
برای استخراج نفت خام از اعماق زمین نیاز به حفر چاه های عمیق است که ممکن است سبب ریزش دیواره ها و ایجاد خسارات فراوانی شود. به همین منظور و برای ایجاد استحکام در دیواره چاه از گل حفاری استفاده می شود، که رطوبت زیاد, تغییرات pH, خوردگی های متعدد و … می تواند سبب شل و سست شدن گل حفاری گردد.

نشاسته نوعی پودر می باشد که در گروه مواد پلیمری جای می گیرد و مواد به کار رفته در دیواره چاه ها را از یک گل شل و ژله ای به یک مخلوط پیچیده از مایعات, جامدات و مواد شیمیایی تبدیل نماید.

بخش تحقیقات گروه صنعتی و معدنی آریا با همکاری واحدهای تحقیفات چند شرکت پالایش و پتروشیمی، از میان کدهای کائولن خود، یک محصول را برای استفاده در گل حفاری به عنوان جایگزین برای نشاسته حفاری و حذف برخی دیگر از کانی های مورد استفاده در گل حفاری، معرفی کرده است.

برای مشاهده ی آنالیز و خواص فنی کائولن، روی کد کلیک کنید.

کائولن / خاک کائولن / کائولين / خاک رس / خاک نسوز / پودر کائولن / پودرهاي صنعتي / پودرهاي معدني / خاک معدني / معدن / معدن کائولن / مصارف کائولن / کائولن مرغوب / قيمت کائولن / آناليز کائولن / خريد کائولن / فروش کائولن / نشاسته حفاری  / کائولن حفاری / گل حفاری / سیالات حفاری / کائولن برای گل حفاری / چاه نفت / مته / دکل حفاری /